Työohjaajat tukenasi

HELP ry:n työnohjaajarengas kokoaa yhteen Helpin työnohjaajat. He ovat koulutettuja ja ammattitaitoisia työnohjaajia, joilla on erityisosaamista seurakuntatyön, hallinnon ja vapaaehtoistyön työnohjauksesta. Suosittelemme heitä helluntaiseurakuntien työntekijöiden työnohjaajiksi.

Jos olet työnohjaaja ja haluat osaksi työnohjaajarengastamme, täytä jäsenhakemus. Edellytämme työnohjaajakoulutusta (Suomen työnohjaajat ry:n vaatimukset täyttävää tai vastaavaa) ja kokemusta seurakuntaelämästä.

Työnohjaajarenkaan koordinaattorina toimii työnohjaaja Maria Tanttu (puh. 040 571 5886, sähköposti: mariatanttu@hotmail.com)

  • Petteri Arasalo, Tampere, puh. 044 090 1759, petteri_arasalo@hotmail.com
  • Päivi Helena Berg, Lahti puh. 050 517 8386, p.vanhalakkaberg@gmail.com
  • Sari Bollstrom, Lohja, puh. 041 501 8316, sbollstrom@gmail.com
  • Anneli Hankkio, Kangasala, puh. 050 342 6730, anneli.hankkio@gmail.com
  • Jaana Helander, Heinola, puh. 040 752 8270, jaana.helander@phnet.fi
  • Marita Hietala, Kuusankoski, puh. 050 325 0057, tunnetieto.hietala@elisanet.fi, www-sivu
  • Antti Hirviniemi, Turku, puh. 040 867 3736, antti.hirviniemi@tarinatila.fi, www-sivu
  • Raili Holappa, Vaala, puh. 040 416 6779, raili.holappa@gmail.com
  • Miika-Markus Järvelä, Tampere, puh. 044 77777 88, mmj@du.fi, www-sivu
  • Sami Kallio, Tampere, puh. 040-8073841, skkallio@elisanet.fi
  • Nina Katajavuori, Helsinki, puh. 050 553 7922, nina.katajavuori@helsinki.fi
  • Merita Kattelus, Lapua, puh. 040 731 4663, merita.kattelus@netikka.fi
  • Marja-Leena Kemppainen, Oulu puh. 044 260 4290 kempmarlee@gmail.com
  • Varpu Kolehmainen, Kuopio, puh. (017) 282 6438 varpu.kolehmainen@luukku.com
  • Katja Köykkä, puh. 040-7225255, katja.maria.koykka@gmail.com
  • Aila Lankinen, Lahti, puh. 040 750 9175, aila.lankinen@hotmail.com
  • Marja Lehmuskoski, Uurainen, puh. 0407371001, marja.lehmuskoski@gmail.com,
  • Tuomo Lyhty, Kuopio, puh. 050 590 5057, tuomo.lyhty@diak.fi
  • Akseli Mäkelä, Turku, puh. 040 5488724, akseli.makela@gmail.com, www-sivu
  • Riitta Mäntylä, Kuopio, puh. 044 321 2725, riitta@mantyla.info
  • Jaakko Neulaniemi, Kurikka, puh. 040 709 3913, neulakaveri@luukku.com
  • Vuokko Pitkänen, Kuopio, puh. 040 067 9609, vuokko.pitkanen@dnainternet.net
  • Maria Tanttu, Vantaa, puh. 0405715886, mariatanttu@hotmail.com
  • Jukka Valopaasi, Uusikaupunki, puh. 044 295 7510, jvalopaasi@gmail.com
  • Mirjam Valopaasi, Uusikaupunki, puh. 050 301 2944, mirjam.valopaasi@outlook.com
  • Jouko Vuorenniemi, Heinola, puh. 044 511 0361, jouko.vuorenniemi@gmail.com
  • Minna Väisänen, Kouvola / Lahti / Helsinki, puh. 050 583 1951, posti@minnan.fi, www-sivu